top of page

Ravimassaaži laager


Ilma, et oleks tegelikult suve olnudki (vähemalt nii see ju tundus), jõudis kätte augusti keskpaik. Kerge abituse tunde tõttu klientide ees ning ka lihtsalt huvist, olin kätte võtnud ennast juurde harida. Massööri töö on mulle õpetanud seda, et sellist inimest, kellel mitte midagi viga poleks, põhimõtteliselt ei eksisteerigi. Mõeldud tehtud, maandusin ma lõpuks siis Kulina mõisas, kus ootas mind ees nelja päevane ravimassaaži laager.

Kulina mõis

Kohaliku atmosfääriga enam-vähem tutvust tehtud ning asjad lahti pakitud, hakkaski juba õppetöö peale. Mis asi on lihas, kuidas see töötab, millised on põhilised muretekitajad ja väga palju muud. Teooria osa möödas, saime juba teineteisele käed külge panna. Täpsemalt, õppisime selgeks mõned lihastestimise võtted, et selgusele jõuda, kus inimesel probleem võiks olla (ps. tihtilugu tagajärg peidab põhjust). Ja nii see päev mööda lendaski. Vihmase ilmaga sai veel toas õpitut korrata ning oodata järgmist päeva.


Alar Krautman õpetaja rollis
Alar Krautman

Teine päev oli mõeldud venitustele. Mitte siis päris sellistele, mida sa (loodetavasti) kodus teleka ees teed, vaid grammi võrra spetsiifilistematele. Sealhulgas ka seda, et kuidas neid venitustehnikaid massaaži sisse põimida. Õhtu lõpuks oli pea juba võrdlemisi paks. Sellise info hoomamiseks peaks vist anatoomia atlas pea all magama. Kodutööd sai igastahes hulgaga kaasa.

Kolmas päev läks juba vähe reipamas meeleolus. Viimase ning minu jaoks ka kõige põnevama teemana käsitlesime me triggerpunkte. Siinkohal tooksin teieni tsitaadi koolitaja Andrei Kipperi poolt: "Triggerpunktid (e.k päästikpunktid) on valupunktid, mis tekivad inimestel lihastes toimunud mikrotraumade tagajärjel. Viimased tunneb ära selle järgi, kui väheneb piirkonna verevarustus ja kogu lihas jääb kangeks ning valusaks. Tihti kiirgab triggerpunkt valu oma tegelikust asukohast hoopis mujale. Triggerpunktide tekkimisele aitab kaasa stress, sest siis on lihased pideva pinge all."

Neljas päev möödus meil eksami tuhinas. Iga paar sai endale kahe peale kliendi ning eesmärk oli kliendi mure kas lahendada või leevendada ning kaasa anda ka soovitusi tulevikuks. Lõpp hea kõik hea ja nii see laager läbi saigi.

Nüüdseks olen julgelt juba õpitud tehnikaid kasutanud ning ka üllatavalt positiivset tagasisidet saanud. Võin öelda, et olen tulemusega rahul.

Comments


bottom of page